„Press’as“ – vėl stipriausias tarp Baltijos šalių žurnalistų

Lietuvos rinktinei slogiai pasirodžius Baltijos taurės turnyre, „Press’ui“ teko gaivinti šalies futbolą antrus metus iš eilės įvykusiame turnyre, skirtame pagerbti Anapilin iškeliavusį garsų Latvijos žurnalistą Arturą Vaiderį. Operacija pavyko sėkmingai: vyrai didmeistriškais skalpelių viražais prikėlė ligonį ir apgynė praėjusiais metais iškovotą titulą.

Lyginant su 2017-aisiais, turnyras vyko ne Engurėje, o Jelgavoje. Be to, keliauta pas kaimynus buvo ne sentimentus kiekvienam „Press’o“ atstovui keliančiu oranžiniu autobusiuku. Buvo įrodyta, kad tarptautiniuose turnyruose galima triumfuoti ir be transporto, kurio viduje yra stalas.

Prieš kelionę į Latviją buvo surengta „Press’o“ vyrų akistata prekybos centro BIG stovėjimo aikštelėje. Joje daug dėmesio sulaukė Redaktorius, kurį pamačiusio Bagdono juokas nuaidėjo net per Fabijoniškes ir Perkūnkiemį. O dėl visko viso labo buvo kalta kukli Raimundo šukuosena. Kol keli kelionės dalyviai svarstė, kas būtų, jei į kelionę patrauktume be Pirmininko, pasirodė ir pats Prelegentas.

Tokiu būdu susirinko aštuonių žmonių ekipažas, kuriam priklausė Rimas Mauricas, Tautvydas Vencevičius, Vitalis Bilevičius, Romanas Buršteinas, Karolis Tretjakas, Marius Bagdonas, Raimundas Celencevičius ir Martynas Juocevičius. Panevėžyje prie komandos prisijungė Saulius Chadasevičius, kitiems dar puikiai žinomas CH pseudonimu.

Kelionės metu buvo atlikta vairuotojo rokiruotė – vietoje Rimo prie vairo sėdo būtent CH’as. Paaiškėjo, kad šis sprendimas turėjo tiek šviesiąją, tiek tamsiąją pusę. Pradėkime nuo tamsiosios: transportui kurį laiką teko dardėti žvyrkeliu, tad CH’as sugėrė nemažai kritikos strėlių, kita vertus, jei ne žvyrkelis, „Press’o“ kariauna nebūtų įsiamžinusi šalia šieno rulonų. Kai kuriuos nuvylė ir Vitalis, kavinėje nepasidaręs asmenukės su stručiais.

Vakare buvo pasiektas Jelgavos miestas ir po šiokių tokių klaidžiojimų rastas viešbutis. Žinoma, jame neužsibūta – veiksmas kaip mat persikėlė į „Kreklukrogs“ kavinę, kurioje prie komandos prisijungė du vadinamieji Yandexai. Tai buvo Maksimas Vojevodinas bei Andžejus Tunevičius, arba liaudyje žinomas kaip Bongas.

Kitą dieną turnyrą teko pradėti būtent „Press’ui“, kuriam teko dvikova su Jelgavos komanda, žaidusia svečių teisėmis. Rungtynių pradžia buvo labai sunki, tad nieko keisto, jog greitai praleidome įvartį. Atsigavę po šalto dušo, sugebėjome perkelti veiksmą į kitą aikštės pusę, o antro kėlinio pradžioje išlyginti rezultatą. Puikiai paspaudėme varžovus ir Ufikas netruko pasiųsti kamuolį tarp ausų varžovų vartininkui, kuris priminė buvusį Latvijos rinktinės strategą Aleksandrą Starkovą.

Deja, kartą „Press’o“ vartų sargą subombardavo oponentų pabūklai. Iš toli paleistas sviedinys atsimušė į Pirmininką ir įskriejo į vartų tinklą. Įžūlesni – Tretjakas ir Bagdonas – reiškė pretenzijas vartininkui, kiti – tylėjo. Mačo pabaigoje perėmėme iniciatyvą ir kelis sykius buvome arti išlyginamojo įvarčio, tačiau varžovai atsilaikė.

Jelgavos komanda savo darbą atliko iki galo, atitinkamai 7:1 bei 6:1 sutriuškindama Latvijos ir Estijos žurnalistus. Savo ruožtu latviai estus įveikė 5:2, tad „Press’ui“ reikėjo kaip reikiant atsiraitoti rankoves.

Vos tik atsiraitojus rankoves, nusviro viskas, kas tik gali nusvirti. Jau 2-ąją mačo sekundę estas tiesioginiu smūgiu iš vidurio aikštės pelnė pirmą įvartį. Laimei, tą padarė ne tas varžovas, kuris buvo panašus į Anatolijų Timoščiuką. Pirmame kėlinyje taip ir neatsidarėme, o po pertraukos Ufikas galva numetė kamuolį Tautvydui, tą padarydamas taip meistriškai, jog Pirmininkas ištraukė sviedinį iš pat apatinio vartų kampo.

Laimei, paskutinėmis minutėmis Redaktoriaus, Bongo ir Vitalio įvarčiai padėjo iškovoti kiek netikėtai sunkią pergalę rezultatu 3:1. Tokiu būdu dvikovoje su latviais sprendėsi turnyro nugalėtojo likimas.

Dvikova vėl prasidėjo liūdnai. Latviai pakėlė kampinį ir pelnė įvartį smūgiu galva, tačiau Bagdonas gana greitai rezultatą išlygino. Antrame kėlinyje Karolis pasinaudojo savalaikiais Bagdono ir Ufiko perdavimais bei pelnė du įvarčius, po kurių „Press’as“ laimėjo trečią tarptautinį turnyrą užsienyje.

Prie pergalės prieš prisidėjo ir CH’as. Pačioje rungtynių pabaigoje latvių vartininkas nukreipė kamuolį virš vartų skersinio, o CH’as nubėgo jo išmesti iš už šoninės linijos. Amo neteko visi, tačiau tokiu būdu buvo sudeginta paskutinė mačo minutė.

Apdovanojimų ceremonijos metu geriausiu komandos žaidėju buvo išrinktas atjaunėjęs Redaktorius, dovanų gavęs žavią kepurę.

Realu, kad ši pergalė pakels ūpą „Press’o“ vyrams prieš turnyrą Druskininkuose, kadangi po praėjusių metų fiasko kristi žemiau jau nebėra kur. Labiausiai akys krypsta į Karolį bei Bagdoną. Pastarasis, beje, po „Armėnijos benefiso“ Jelgavoje šiek tiek pasikėlė savo akcijas.

Both comments and pings are currently closed.