Krepšinio komanda

Martynas Juocevičius

Gimė: 1974.11.18.

Pozicija: atakuojantis gynėjas.

Ūgis: 174 cm.

Darbas: KK “Akademija-LTU” atstovas spaudai.

PRESS’o Jeffas Hornachekas, tritaškius metąs nesulenkęs riešo, bet gal todėl tiek daug jų pataikąs ir reikiamais momentais sugebąs užvesti bei vesti komandą į priekį. Skirtingai nei Hornachekas žandą, Martynas dažniau trina skaudamas kūno vietas bėgdamas į gynybą. O gynyboje dirba galva, ne kūnu. Jis yra ne tik vienas PRESS’o mažaūgių, bet ir pagrindinis komandos daktaras. Su savimi nešiojasi vaistinėlę ir atsakomybę. Komandoje pagarsėjęs kaip susijungimo su kosmosu Lietuvoje guru, todėl nepyksta savų kviečiamas Ufiko vardu.

 

Tautvydas Meškonis

Gimė: 1963.09.26.

Pozicija: krašto puolėjas.

Ūgis: 183 cm.

Darbas: LRT sporto žurnalistas, komentatorius.

PRESS‘o krepšinio komandoje rungtyniauja nuo netamenamų laikų, nors nėra panašus į  dinozaurą. Nė už kapeiką nepanašus ir į mešką, bet kolegų yra meiliai vadinamas Meškiu. Komandos Zacharas Pašutinas: iš krašto neprameta, iš centro neprameta, iš niekur neprameta, dar ir jaunimą pamoko kaip nepramesti. Į aikštę žengia kai nori ir kur nori. Juda grakščiai, turi subrandinęs firminių metimų kolekciją, kurios net aukštai šokantis jaunimas niekaip neperkanda. Kalba kultūringai – daugiametės kalbos komisijos pastangos duoda savo vaisius. Kasmet krepšinio sezonui ruošiasi Kryme. Ir ten, ir kitur – baliaunas iki ryto.

 

Rytis Sabas

Gimė: 1972.02.02.

Pozicija: nenusakoma.

Ūgis: 191 cm.

Darbas: viešųjų ryšių specialistas.

Komandos Sabas. Žiauriai gražiai sudėtas, nors jau įkopė į penktą dekadą. Varžovai,  išgirdę žodį Sabas, iškart suklūsta, pradeda nerimastingai dairytis. Neradę salėje Arvydo, kiek per anksti nusiramina, bet netrukus būna poagrįstai nubausti galingų prachodų krušos. Šis vyras mėgsta bananus, todėl kartais aikštėje bando lipti į medį ir jų nusiskinti. J Gūdžiais neprigulmybės laikais būdavo gražiausių komandos krepšinio batelių savininkas, tačiau internetas ir e-bay viską sustatė į savo vietas. Teisėjaudamas LKL varžybose išgirsta tiek patarimų, kad prieš pradėdamas žaisti bent puse jų visada pasidalina su jaunesniais kolegomis. Nors po naujų Sabo dar niekas nematė, bet sklinda kalbos, kad vis dar kala iš viršaus. Ir vis dar perspektyvus, kaip koks Šeštokas. Nors yra Sabas!

 

Virginijus Razmantas

Gimė: 1961.07.04.

Pozicija: krašto puolėjas.

Ūgis: 184 cm.

Darbas: BNS sporto redaktorius.

Pagal metrikus – vyriausias PRESS’o komandoje, vien dėl to gerbtinas. Pagal tai, kaip bėga, šoka ir meta – 18-ikinis. Sunkiai su kažkuo palyginamas. Tai lyg labai gerai žaidžiantis labai geras treneris. Kažkas tarp Karl Malone ir Vlado Garasto: vagos aikštėje niekada negadina. Aikštėje pasižymi galingomis užtvaromis ir brandžiais atakų užbaigimais, prie PC prasmingais e-mailais kolegoms. Išradingas. Ant Sankt Peterburgo metro eskalatoriaus darė dvigubą  atbulinį salto. Kitą dieną vistiek žaidė J Realiausias kandidatas baigti karjerą klube, bet kol laikosi – smagiau visiems. Baigęs krepšininko ir futbolininko karjerą planuoja dirbti šokių treneriu: „Tancūjet vse!”

 

Gedas Saročka

Gimė: 1982.04.26.

Pozicija: įžaidėjas.

Ūgis: 175 cm.

Darbas: M-1 laidų vedėjas.

Tarp savų žinomas kaip Vyrs, Žvyrs, Pipirs. Vyrs tapo šiemet, Žvyrs – du kartus pasivaidenęs telike, o Pipirs dėl mažo ūgio. Aikštėje savo greičiu, staigumu, šoklumu ir leadershipu primena futbolo pipirą Mesį, skirtingai nei futbolo aikštėje, kur primena didijį graikų netašytą basketbolininką Sofoklį. Dažnai bando būti komandos siela, bet dažniau tampa turnyro MVP (krepšiasvydžio šakoje). Vienintelis iš PRESS’o komandos turi fanklubą, kurio steigėjas – Nerijus Kesminas.

 

Dainius Radzevičius

Gimė: 1976.10.25.

Pozicija: krašto puolėjas/vidurio puolėjas.

Ūgis: 190 cm.

Darbas: LŽS pirmininkas.

Gyvenime – įvairių organizacijų pirmininkas, prezidentas ir visoks kitoks VIP (vadovas iš prigimties). PRESS’o tėvas! Vienas iš klubo pagrindinių steigimo iniciatorių, iki šiol aktyvus narys. Titulai leidžia pačiam nuspręsti, kada žengti į aikštę. Kai jau žengia, būna panašus į Shawn Marion. Jei aikštėje nesiseka, už komandą serga kaip pusė Zymenso. Visuomet nostalgiškai mena laikus, kuomet atsipūtęs dėjo į krepšį. Vaikščiojantis geros nuotaikos užtaisas, kurio susiraukusio dar niekas nematė. Dėl komandos ir draugų verčiasi per galvą, kartais taip stipriai, kad kokį gumbą įsistato.

 

Julius Bliudžius

Gimė: 1981.11.27.

Pozicija: krašto puolėjas.

Ūgis: 186 cm.

Darbas: sportin.lt vyr. redaktorius.

Paskutinę akimirką įšoko į traukinį Sankt Peterburgo turnyro link. Mase ir ūgiu prastumdė senbuvius, skėlė savo kelionės į užsienį taisykles ir gavo sunkiai, kaip ir jis pats, pajudinamą vietą kolektyve. Žmogus, apie kokius senoliai sakydavo: “O tu šventas naivume”. Dūšios pacanas, seniokus greitai įtikinęs savo gyvenimo tiesomis. Krepšinio agentai sako, kad vis dar tobulėja. Juliaus žaidimo stilius lygintinas su Dwightu Howardu. Tvirtais pečiais ne tik damas užstoja, bet ir varžovus vanoja. Taikliais puskabliais primena ir legendinį citriną iš Klaipėdos.  Gali žaisti neapšilęs, o gali ir apšilęs. Ramaus veido bruožų – kaip tas milžinas iš žaliosios mylios. Myli Lietuvą, tai įrodinėja ekstremistiškai traukdamas partizanų dainas priešų flange.

 

Martynas Pocius

Gimė: 198o.09.03.

Pozicija: krašto puolėjas.

Ūgis: 188 cm.

Darbas: “SMScredit.lt A lyga” atstovas spaudai.

Į komandą priimtas per valdybos apsirikimą, sumaišius su tuo kitu, truputį rimtesniu Pociumi. Šitas pocius – Šiaulių krepšinio mokyklos atstovas. Nors porą metų treniravosi pas Antaną, visgi išliko nesulaužytu nugalėtojo mentalitetu. Šiauliečiai bachuriukai sako, kad žaidimo stiliumi kaip iš akies luptas Mindaugas Žukauskas. Būtų puikus moterų krepšinio žinovas, jei sugebėtų įsiminti merginų veidus.  Treniruočių su vyrais nelanko dėl moterų (nors oficiali versija – užimtumas). Turi savo nuomonę apie bet kurio lygio krepšinį, krepšininką ir teisėją, bet ją išsako retai. Tritaškius meta nuo lentos. Kartais į rankas paima seną Zenitą ir pridaro gražių nuotraukų. Kritiką dėl nuotraukų kokybės priima sunkiai. Mėgstamiausias posakis: “Ne veidrodis kaltas, kad veidas kreivas”.

 

Donatas Bilius

Gimė: 1974.09.12.

Pozicija: atakuojantis gynėjas.

Ūgis: 182 cm.

Darbas: dienraščio “Lietuvos rytas” dailininkas-dizaineris.

Pirmose išvykos varžybose debiutavo su trenksmu, todėl dėmesio stoka nesiskųs dar kelerius metus. Gyvenime – profesionalus peckelis, kurio karikatūros puošia didžiausius ir žinomiausius leidinius. Į PRESS’o kolektyvą įsiliejo tyliai ir sklandžiai. Aikštelėje turi panašumo į Ramūną Šiškauską, tai prasivežia, tai kokį tritaškį įsmeigia. Nors lygiai kaip ir Ramūnas prieš USA olimpikuose, taip ir mūsiškis kartais nuo baudos prašauna. Po kokias 4 iš eilės… Visa kita daro stebėtinai gerai. Būdingiausia savybė kelionėje traukiniu  – daug kalbėti ir noras neleisti kolegoms įsiterpti. Keista, tačiau per pusryčius viešbutyje tyli.

 

Rimas Mauricas

Gimė: 1972.04.19.

Pozicija: lengvas kraštas.

Ūgis: 180 cm.

Darbas: M-1 sporto žinių žurnalistas ir muzikos redaktorius.

Komandos Detlefas Schrempfas. Istorijos analuose esama medžiagos, kad jaunystėje nešiojo ūsus ir brazdino gitara, bet vėliau perėjo ant sporto. Mėgsta krepšinį, žaidžia futbolą, kartais žengia į teniso kortą, vienžo – universalus kaip VW Passat. Kašio, kaip ir futbolo aikštelėje, gali sužaisti sienele, eglute. Ačiū Dievui (ir Rimui), kad bent padkatų vengia. Vidutinių ir tritaškių meistras. Baisiai nešoklus. Dažnai skundžiasi kirkšnies skausmais. Mėgsta ilgas žalias kojines ir dar ilgesnius pasisėdėjimus po rungtynių.

 

Gintautas Dulskas

Gimė: 1984.07.19.

Pozicija: įvairi.

Ūgis: 175 cm.

Darbas: “Misiukevičius ir partneriai” vyr. projektų vadovas.

Komandos Charles Barkley. Krepšinio istorijoje – tikriausiai žemiausias sunkusis kraštas. Stiprus kaip Savickas, eiklus kaip rusų kurtas, tad užsimanęs gali žaisti ir atakuojančiu gynėju. Prisižiūrėjęs Seagal‘o filmų kovoja iki galo bet kurioje krepšinio aikštelės vietoje. Kitą sykį varžovų gynybą skrodžia žaibiškai ir pakankamai sėkmingai, o jei dar tai darytų su kamuoliu, kurį iš komandos draugų retai kada te- gauna. Jeremy Lin savojo šanso sulaukė, tokio paties laukai ir Gintautas Dulskas.

 

Aurimas Kuckailis

Gimė: 1977.05.16.

Pozicija: vidurio puolėjas.

Ūgis: 192 cm.

Darbas: “Balsas.lt” sporto žurnalistas.

Vedęs ir turi vaikų. Mėgsta lopšines. Turi vieną mėgstamą, nuo kurios visada užmiega. Vienas ramiausių ir smagiausių kompanjonų kelionėje. Buvę kambariokai sako, kad yra geidžiamas sugyventinis – ryte sumuštiniais pavaišina, į tūliką užleidžia, negadina nei oro, nei nuotaikos. Komandoje panašiausias į Bostjaną Nachbarą. Gali ir turėtų žaisti po krepšiu, nors nevengia pabandyti laimės ir iš tolimo vidutinio. Du metus iš eilės žurnalistų turnyre Sankt Peterburge ramiu veidu išdaužė gerokai už save aukštesnius varžovus ir net nesuprakaitavo.

 

Artūras Račas

Gimė: 1965.08.26.

Pozicija: krašto puolėjas.

Ūgis: 189 cm.

Darbas: BNS direktorius, vyr. redaktorius.

Komandos Grantas Hillas. Iš pirmo žvilgsnio atrodo kultūringas. Kažkada ragavęs rimtesnio krepšinio, nūnai būdamas visuomenės procesų analitiku, nuolat mokina rungtynių teisėjus, kaip vykdyti teisingumą. Tuomet patiria griežtas sankcijas. Artūro dėka dar prieš rungtynes PRESS’as planuoja mažiausiai vieną techninę. Suerzintas darosi agresyvus – gali „sustoguoti“ aukštesnį už save žaidėją ar įsmeigti žudikišką tritaškį.

 

Tautvydas Vencevičius

Gimė: 1977.08.11.

Pozicija: krašto puolėjas.

Ūgis: 180 cm.

Darbas: BTV sporto žinių redaktorius.

Dabartinis PRESS’o vadas. Girių karalius ir partizaninių dainų rinkinio rengėjas. PRESS’o Pranas Lubinas: anas buvo, o šitas yra krepšinio komandos vartininkas. Vienintelis komandoje gali žaisti su pirštinėmis. Perdavimus gaudo panteros šuolyje. Ne kartą sužeistas, bet nei karto nenugalėtas. Puikiai žino elemetarią daiktų esmę – pirmas visur bei visada nebūsi. Komandos pasitarimus prieš varžybas organizuoja garaže, kad priešas taktinių planų nenugirstų.

 

Raminta Kaminskaitė

Gimė: 1982.11.03.

Pozicija: atakuojanti gynėja.

Ūgis: 175 cm.

Darbas: LKL atstovė spaudai.

Soliarumų pantera , PRESS’o „Miss PRESS’as“ 2009-2010-2011  m. ir realiausia pretendentė ja tapti 2012-aisiais. Tritaškius meta mažiausiai 50 procentų taiklumu. Jei dameta, tai ir įmeta. Sankt Peterburge laimėjo tritaškių konkursą. Varžovus vyrus (su moterimis žaisti vengia) bauduoja dažnai ir ten, kur skauda: į adomo obuolį, šakumą, akis, papilvę, dantis ir t.t.  Į startą neina, bet nedaug trūksta. Raminta – viena iš dviejų komandos narių, į kurias malonu žiūrėti.

 

Tomas Grigalevičius

Gimė: 1986.03.29.

Pozicija: krašto puolėjas.

Ūgis: 194 cm.

Darbas: Kauno miesto mero patarėjas RsV klausimais.

Ilgiausias komandoje, todėl jam leistina į visus komandos draugus žiūrėti iš aukštai. Įdeda nuo dviejų kojų viena ranka. Pastaruoju metu treniruotėse dirba ties blokų dalyba ir daugyba. Vienintelis PRESS’o krepšinio komandos kavianskas. Ir mums pasisekė, kad šitas kavianskas geras. Geras kaip Kevinas Garnettas.

 

Eglė Šilinskaitė

Gimė: 1977.04.22.

Pozicija: krašto puolėja.

Ūgis: 175 cm.

Darbas: dienraščio “Lietuvos rytas” ir TV korespondentė.

PRESS’o moteris gerąja prasme. Aktyvi visuose frontuose. Aikštelėje kimba į atlapus net baisiausiam vyrui. Šalia aikštės laksto su kamera ir kepa interviu. Persirenginėja, prausiasi ir miega atskirai nuo PRESS’o bernų. Kelionių į turnyrus metu papjausto agurkų, dešros, sūrio. Paskui visus užparina žaisti ALIAS. Miegot eina paskutinė.

 

Kęstas Rimkus

Gimė: 1978.03.09.

Pozicija: atakuojantis gynėjas/krašto puolėjas.

Ūgis: 182 cm.

Darbas: dienraščio “Lietuvos rytas” sporto žunalistas.

PRESS’o Gianluca Basile. Visad barzdotas. Elegantiškas. Krepšinio aikštelėje pritaiko pliažo tinklinio bei futbolo žaidimo elementus. Į akis krenta kažkurio iš Lavrinovičiaų stiliaus tatuiruotė ant dešinės rankos. Niekieno neverčiamas per dieną pasako vidutiniškai 4 žodžius. Maždaug tiek įmeta ir taškų per rungtynes. Pastaraisiais mėnesiais dėl nežinomų priežasčių savanoriškai pristabdė veiklą krepšinio sekcijoje.

 

Aurimas Tamulionis

Gimė: 1986.06.11.

Pozicija: atakuojantis gynėjas.

Ūgis: 180 cm.

Darbas: sportin.lt redaktorius.

Pakankamai šviežia asmenybė PRESS’o klube. Komandos Derrickas Rose‘as. Tiesa, tikrasis Derrickas Rose‘as su salės futbolo batais krepšinio nežaidžia. Debiutinėse rungtynėse suleido viską, ką galėjo. Link krepšio braunasi nuožmiojo meškio imtyninko stiliumi. Prasibrovęs žino, ką reikia daryti.

Gediminas Žygelis

Gimė: 1989.02.01.

Pozicija: atakuojantis gynėjas.

Ūgis: 190 cm.

Darbas: KK “Kibirkštis-Tichė-IKI” atstovas spaudai.

Neprisirašęs. Lengviausias komandos narys, žaidimo stiliumi ir retai skustomis žandenomis primenantis Ricky Rubio. Senbuvis krepšinyje, naujokas PRESS‘e. Pagal amžių galėtų būti Virgučio anūkas. Dar nevažiavęs į Sankt Peterburgą, o tai reiškia – neprirašytas. Aukštai šokęs – žemai krito ir 2012-ųjų pradžioje susilaužė koją. Vaje.